Adaptacija
Praktiniai patarimai sėkmingai pradžiai
Kauno Montessori darželis pateikia keletą praktinių patarimų, kurie padės tėveliams ir mažyliai lengviau prisitaikyti pradėjus lankyti darželį:
-
Nepalikite vaiko, jei tai nėra neišvengiama, iškart visai dienai.
-
Jei įmanoma, venkite streso. Keletą savaičių iki darželio lankymo ar vėliau neturėtų vykti didelių permainų, galinčių sukelti stresą (pvz. gyvenamosios vietos keitimas).
-
Duokite savo vaikui laiko, pasilikite darželyje tiek, kiek reikia.
-
Nelyginkite savo vaiko su kitais vaikais. Turėkite kantrybės, jei jo prisitaikymas prie naujos aplinkos truks ilgiau negu kitų vaikų.
-
Įduokite vaikui iš namų mielą daiktą, pavyzdžiui, nuotrauką, kuri darželyje būtų saugoma aplanke ir į kurią būtų galima pasižiūrėti. Mažyliams labiausiai patinka pliušiniai gyvūnėliai ir skudurinukai, kvepiantys namais. Duokite savo vaikui tai, ką jis mėgsta.
-
Pusryčiai, kuriuos paruošia mama (duona, vaisiai), gali numaldyti ne tik fizinį, bet ir dvasinį alkį.
-
Niekada nepamirškite su vaiku atsisveikinti. Daugumai mažylių reikia ritualo, net jei tai tik bučinukas. Tačiau nereikalaukite bučinio, jei vaikui tai nepatinka.
-
Kai pasiimate vaiką, o jis dar nenori eiti, galite džiaugtis. Tačiau ilgai nedelskite ruošdamiesi namo. Kartais gerai yra išeiti, kai viskas kuo puikiausiai sekasi. Tada mažylis džiaugiasi kita diena.
-
Pasiekus stabilizacijos fazę, svarbu, kad tėvai be reikalo neužsibūtų darželyje, nes tai gali sutrikdyti tiek savą vaiką, tiek kitus mažylius.
-
Jei dėl tam tikros priežasties norėsite ilgiau užtrukti darželyje (galbūt norite sutvarkyti reikalus), informuokite apie tai vaiką.
-
Darželis vargina. Būkite supratingi, jeigu pirmomis savaitėmis vaikas namie bus irzlus. Džiaukitės galbūt vėl grįžusiu pietų miegu.
-
Nekalbantiems ar labai mažai kalbantiems vaikams prisirišimas prie auklėtojos labai padeda mokantis kalbos. Tokio amžiaus mažylis yra smalsus ir dažniausiai noriai ir lengvai mokosi.